Hoppa till innehåll
KitchenLiving with sofa-bed
Spara denna annons.
Hel lägenhet

Tuscany: sun, art, nature!

Användarprofil för Paolina
Paolina

Tuscany: sun, art, nature!

6 gäster
2 sovrum
4 sängar
1 badrum
6 gäster
2 sovrum
4 sängar
1 badrum
BOENDETS HÖJDPUNKTER
Bra incheckningsupplevelse100 % av gäster nyligen gav boendets incheckning fem stjärnor.
Paolina är en Superhost.Superhost är erfarna värdar med bra omdömen som ser till att gästerna får trevliga vistelser.
Skinande rent12 gäster nyligen har sagt att detta boende var skinande rent.

2 camere e 2 balconi, moderno e luminoso, a massimo 1 ora dalle più belle città della Toscana, in quartiere residenziale, a 5 minuti dal casello autostradale, 20 a piedi dal treno, 10 dal centro. Adatto a famiglie o gruppi con automobile. 2 bedrooms and 2 balconies, bright, modern, up to an hour from the most beautiful cities of Tuscany, in the residential district, far 5 minutes from highway, 20 on walk from the train, 10 from the center. Recommended for families or groups with car.

Bekvämligheter

Hiss
Gratis parkering inkluderad
Wifi
Kök

Sovarrangemang

Sovrum 1
1 dubbelsäng
Sovrum 2
1 våningssäng
Gemensamma utrymmen
1 bäddsoffa

Husregler

Inte tryggt eller lämpligt för spädbarn (under 2 år) och husdjur
Ingen rökning, fester eller evenemang
Incheckning när som helst efter 16:00 och utcheckning senast 11:00

Tillgänglighet

Stegfri tillgång till boendets entré
Bred dörröppning till boendets entré

Tillgänglighet

58 Omdömen

Exakthet
Kommunikation
Renlighet
Läge
Incheckning
Värde
Användarprofil för Mario
Mario
juli 2018
It was a great time staying at Paolina's apartment! We stayed here for 7 nights and it was a perfect location if you want to explore Tuscany. A underground car park with lift up to the apartment was a great surprise, it was very convenient and we felt very secure. The apartment …
Användarprofil för Paolina
Svar från Paolina:
Grazie!! Siete stati ospiti stupendi.. A presto!
juli 2018
Användarprofil för David John
David John
maj 2018
Very nice and easy place to stay. Very helpfull and friendly host who is very quick to respond. Very friendly neighbourhood and a short walking distance to a very authentic and lively town-center. We were there for bike riding, which was well placed between Mont Serra (a most-vis…
Användarprofil för C
C
april 2018
This house is a good strategic spot to explore Tuscany. We went from here to Florence, Sienna, Lucca, SanGimignano and some smaller villages. Allthough we arrived late, Paolina was there when we arrived to welcome us. The house had everything we needed, including an underground s…
Användarprofil för Ronald
Ronald
januari 2018
Paolina is a great host - was there upon our arrival, gave us many useful tips (specially those places that you don't find on travelers guides and are so special - you must visit Montecarlo!). The place was clean and all prepared for us, traveling with 3 kids. I will be back as s…
Användarprofil för Gombos Family
Gombos Family
augusti 2017
An excellent host. Provided warm welcome and a full binder with very useful local information. The place was very clean and provided all the basic necessities and more. Highly recommended!
Användarprofil för Paolina
Svar från Paolina:
Grazie. Siete stati ospiti stupendi!!!
augusti 2017
Användarprofil för Antonio Expedito
Antonio Expedito
juli 2017
It was a excellent experience being a guest in Paolina's apartment. All things worked fine. The apartment is very well installed and located in a very quiet and nice area of Altopascio. Paolina is always accessible and a very kind host. It was a pleasure to know her.
Användarprofil för Paolina
Svar från Paolina:
Grazie a te e Ana e alla prossima volta!
juli 2017
Användarprofil för Pamela
Pamela
december 2016
We had a wonderful stay Paolina is a gracious host and communicated with us prior to arriving and was there to welcome us. Her place is in a lovely town and located within driving distance to explore Tuscany, having a car would be recommended however I never checked how far the …

Paolina är din värd

Massa e Cozzile, ItalienMedlem sedan augusti 2014
Användarprofil för Paolina
69 omdömen
Verifierad
Paolina är en SuperhostSuperhosts är erfarna, högt värderade värdar som gör det lilla extra för att ge gäster en bra vistelse.
Ciao, sono Paolina, un'ex-insegnante, ora a riposo. Abito con mio marito in campagna, in mezzo agli ulivi. Mi piace stare all'aria aperta, cucinare, passare serate in allegria con gli amici, viaggiare, leggere e vedere bei films. Ho due figli: il maggiore vive a Firenze, il mino…
Svarsfrekvens: 100%
Svarstid: inom en timme
Kommunicera alltid genom AirbnbFör att skydda din betalning bör du aldrig föra över pengar eller kommunicera utanför Airbnbs webbplats eller app.

Grannskapet