Hoppa till innehåll
Spara denna annons.
Hel gästsvit

Studio flat in new build house

Användarprofil för Emma And Den
Emma And Den

Studio flat in new build house

Hel gästsvit
3 gäster1 sovrum3 sängar1 badrum
3 gäster
1 sovrum
3 sängar
1 badrum
Självständig incheckning
Du kan checka in med dörrvakten.

Contemporary studio apartment on ground floor of 3 storey house with en-suite bathroom and kitchenette. The area is modern and peaceful with shops, cafe, parks. 5 mins drive to Leisure Centre, Dock yard, Central Park and train station, 10 mins bus to town.

I am CRB checked. As such - children are welcome to come and interact with our two. Babysitting can be arranged plus kids meals in situ at an additional charge. Please discuss prior to arrival.

Bekvämligheter

Gratis parkering inkluderad
Kök
Wifi
Kabel-TV
Strykjärn
Öppen spis

Sovarrangemang

Sovrum 1
1 enkelsäng (queen), 1 bäddsoffa

Husregler

Ingen rökning, fester eller evenemang
Husdjur tillåtna
Incheckning när som helst efter 14:00 och utcheckning senast 10:00
Självständig incheckning med personal i byggnaden

Tillgänglighet

Stegfri tillgång till boendets entré
Bred dörröppning till boendets entré

Tillgänglighet

106 Omdömen

Exakthet
Kommunikation
Renlighet
Läge
Incheckning
Värde
Användarprofil för Emily
Emily
november 2018
Emma and Den’s place is just what I needed for a weekend trip. Small but enough room for me and my sister to stay. The place was spotless which was lovely to see.
Användarprofil för Hanna
Hanna
november 2018
Really lovely stay !
Användarprofil för Roslyn
Roslyn
november 2018
Emma & Den’s place was lovely and clean, the bed was super comfy and the shower was fab. It was really good being able to park on their drive way too. Would definitely recommend - we had a great stay, thanks again!
Användarprofil för Babs
Babs
oktober 2018
A very tidy and well appointed place to stay on that side of town. However, the host was slow in responding and did not communicate the location of the keys on arrival, resulting in us standing around for nearly one hour without a response to texts and calls. After all that it wo…
Användarprofil för David
David
oktober 2018
Everything you could need, quite compact but very comfortable and clean, would recommend
Användarprofil för Kt
Kt
oktober 2018
Great location in Plymouth for where I needed to stay. The space is very clean, the bed was bigger than I expected, and the living area was also bigger than I expected. The shower was a bit smaller than I expected, but the pressure was lovely. You can expect a lovely living abode…
Användarprofil för Abigail
Abigail
oktober 2018
Would highly recommend staying here. It is easy to get to, slightly out of the centre so no road noise and is a very cute place to stay. Wouldn’t find another place like it!

Emma And Den är din värd

Plymouth, StorbritannienMedlem sedan oktober 2015
Användarprofil för Emma And Den
139 omdömen
Verifierad
We are couple with two children. Run our own abnb as well as love to have some fun elsewhere
Språk: English, Español
Svarsfrekvens: 100%
Svarstid: inom en timme
Kommunicera alltid genom AirbnbFör att skydda din betalning bör du aldrig föra över pengar eller kommunicera utanför Airbnbs webbplats eller app.

Grannskapet

Tryck på nedåtpilen för att interagera med kalendern och välja ett datum. Tryck på frågetecknet för att få kortkommandon för att ändra datum.

Incheckning

Tryck på nedåtpilen för att interagera med kalendern och välja ett datum. Tryck på frågetecknet för att få kortkommandon för att ändra datum.

Utcheckning
Du debiteras inte ännu