
Hotell i Teaterdistriktet - Times Square
Hitta och boka unika hotell på Airbnb
Snabbstatistik om hotell i Teaterdistriktet - Times Square

Totalt antal semesterboenden
Utforska 510 semesterboenden i Teaterdistriktet - Times Square

Pris per natt från
Teaterdistriktet - Times Square semesterboenden från 1 163 kr SEK per natt före skatter och avgifter

Verifierade gästomdömen
Över 16 720 verifierade omdömen som hjälper dig att välja

Familjevänliga semesterboenden
30 boenden erbjuder extra utrymme och barnvänliga bekvämligheter

Djurvänliga semesterboenden
Hitta 180 boenden som välkomnar husdjur

Semesterboenden med pool
60 boenden har en pool

Boenden med dedikerade arbetsytor
390 boenden har en dedikerad arbetsyta

Tillgång till wifi
500 semesterboenden i Teaterdistriktet - Times Square inkluderar wifi

Populära bekvämligheter för gäster
Gäster älskar Kök, Wifi och Pool i boenden i Teaterdistriktet - Times Square

Närliggande sevärdheter
De bästa platserna i Teaterdistriktet - Times Square inkluderar Times Square, Bryant Park och Radio City Music Hall
Topprankade hotell i Teaterdistriktet - Times Square
Gästerna är eniga: Dessa hotell har höga betyg för plats, renlighet med mera.

Nära Central Park | Kvällsvin och gratis frukost
WestHouse Hotel New York placerar dig precis där du vill vara – i Midtown Manhattan, några steg från Carnegie Hall (0,1 mi) och bara 3 kvarter från Central Park (0,3 mi). Gå till MoMA (0,4 miles), Rockefeller Center (0,6 miles) och Times Square (0,7 miles), och tunnelbanelinjerna på 7th Avenue ligger bara några minuters gångavstånd bort. Njut av daglig frukost, vin och lättare tilltugg på kvällen, höghastighets-Wi-Fi, tillgång till fitnesscenter och conciergetjänst, allt i en privat miljö endast för boende som är avsedd för dem som vill ha New York City precis utanför dörren.

Hotellrum med dubbelsäng Chelsea
Chelsea är perfekt för resenärer som letar efter elegant boende på Manhattan. Njut av exklusiva bekvämligheter och ett bekvämt läge i hjärtat av Chelseas historiska blomsterdistrikt nära några av New York Citys mest populära attraktioner. Från vårt hotell kan du promenera till Empire State Building, Flatiron District, Hudson Yards och High Line Elevated Park. Eller ta en snabb tur med tunnelbanan för att komma till Central Park, SoHo eller World Trade Center. Transitknutpunkt för Penn Station ligger också i närheten.

Spring Break Retreat – Pool, utsikt + gratis drycker
Margaritaville Resort Times Square är en tropisk oas i New York Citys världsberömda Times Square och inbjuder dig att ställa din klocka på ö-tid, denna avkopplande tillflyktsort är ditt pass till paradiset. För alla marsbokningar, vid din ankomst, kommer du att välkomnas med 2 House Margaritas per vistelse! Sevärdheter finns i närheten: ✔Fantastisk 360 utsikt över NYC i Empire State Building ✔Astonishing Times Square ✔Promenader genom Central Park ✔Warhol/Van Gogh-målningar på The Museum of Modern Art

Italiensk chic | Restaurang. Sightseeing
Michelangelo New York kombinerar elegans och praktiska egenskaper, designfunktioner och klassiska lyxiga detaljer, en elegant återspegling av stadens eklektiska mångkulturella anda. — INGEN STÄDAVGIFT Sevärdheter finns i närheten: ✔Astonishing Times Square ✔Promenader genom Central Park ✔Fantastiska shower på Broadway Theatre ✔Fantastisk 360-graders utsikt över NYC i Empire State Building ✔Mänskliga kulturer, den naturliga världen och universum på American Museum of Natural History

Två badrumssviter några steg från Central Park med frukost
Manhattan Club är den perfekta kombinationen av lyx och läge i hjärtat av New York City. Tillbringa tid i en av de överdimensionerade sviterna komplett med bekvämligheter eller utforska i närheten i Times Square eller Central Park. Incidentals: $ 500 auktorisering vid incheckning. Måste uppvisa giltigt kreditkort och officiellt ID (minst 21 års ålder) Priset inkluderar alla skatter/avgifter (Det kommer inte att debiteras ytterligare skatt eller dagliga avgifter under din vistelse. )

Nyrenoverad - 1 säng - Tvättmaskin/Torktumlare och pentry -G
På SQUARE 42 omdefinierar vi stadsboende genom att blanda bekvämligheter du är van vid hemifrån med lyxen av hotellboende. Vårt lägenhetshotell ligger i det livliga hjärtat av New York City och erbjuder en lugn tillflykt från den livliga energin på stadens gator. Oavsett om du besöker oss för affärer, nöje eller lite av båda, är Square 42 genomtänkt designade lägenheter som tillgodoser alla behov hos den moderna resenären. **RÖKNING ÄR ABSOLUT FÖRBJUDEN I VÅRA LÄGENHETER!**

3 sovrum privat lägenhet - DPLX
Ett charmigt Airbnb beläget i hjärtat av ett av New York Citys mest eftertraktade grannskap Greenwood Heights/South Slope. Denna smakfullt inredda och fullt möblerade enhet erbjuder en unik och bekväm vistelse för resenärer som söker ett mysigt hem hemifrån. Inspireras av grannskapets rika historia, när du kliver in, kommer du att välkomnas av ett öppet vardagsrum, där naturligt ljus flödar genom stora fönster, lyser upp de varma trägolven och den eleganta inredningen.

Serene Queen Room – Midtown
Koppla av och ladda upp i vårt Serene Queen Room - ett fridfullt, ljust utrymme perfekt för par eller små familjer. Rummet har en plysch dubbelsäng, skrivbord, garderob, privat handfat och ett stort fönster som fyller utrymmet med naturligt ljus och lugn energi. Badrummet i det delade korridoren är privat och hålls oklanderligt rent. Gäster har också tillgång till vår lugna zenträdgård, filtrerat vatten, kaffe och gratis frukost hela dagen och hemlagade godsaker.

Broadway Block | Utsikt från takterrassen. Matplats på plats
Bo ovanför Times Squares energi och utnyttja allt M Social har att erbjuda. Njut av en livlig takterrass, ett fullt utrustat gym, spelstationer och en restaurang och bar på plats några steg från Broadway. Med utsikt över skylinen, service dygnet runt och oslagbar tillgång till New Yorks största attraktioner är detta hotell byggt för resenärer som vill ha hela Midtown-upplevelsen, mat, kultur, nattliv och ikoniska stadsögonblick utanför dörren.

Steg till Times Square | Husdjursvänligt. Gym + Cyklar
Stay at the heart of the action at The Muse New York, a boutique hotel tucked just steps from Broadway theaters, Rockefeller Center, Bryant Park, and world-famous Times Square. Surrounded by iconic landmarks, museums, and restaurants, this stylish stay combines artistic flair with modern comfort. Enjoy upscale rooms, 24/7 service, a fitness center, and pet-friendly perks, all in one of Manhattan’s most electric neighborhoods.

Nära Wall Street | Restaurang + utsikt över skylinen
Experience New York from a bold new perspective at M Social New York Downtown, where skyline views meet sleek design in the heart of Lower Manhattan. Overlooking the Brooklyn Bridge and One World Trade Center, this stylish hotel is steps from Battery Park, Wall Street, and the 9/11 Memorial. Enjoy modern rooms, a restaurant & bar on-site, a 24-hour fitness center, and unbeatable access to subway lines and ferries.

Nära Times Square med takterrass + 5 matställen på plats
Stay at The Knickerbocker, an iconic luxury hotel set at the crossroads of Times Square and Broadway. Blending Beaux-Arts heritage with modern sophistication, this landmark stay places you steps from Fifth Avenue shopping, world-class theaters, and NYC’s most celebrated sights. From rooftop moments above the skyline to refined interiors below, it’s a polished retreat in the heart of Manhattan’s energy.
Populära bekvämligheter för hotell i Teaterdistriktet - Times Square
Familjevänliga hotell

Steg till Times Square | Gratis frukost och fitness

Pod 39 – Full Pod

Nära Naturhistoriska museet + restaurang

Sleepless City| Times Square. Fitnesscenter

San Carlos Hotel, Deluxe 2 queen-rum

Steg till Central Park | Takbar. Gym. Mat.

BigApple Journey | Broadway. Fitnesscenter

Midtown NYC Stay | Gym. Restaurang + stadsutsikt
Hotell med pool

Paramount Times Square – A Generator Hotel

Courtyard By Marriott Edgewater, New Jersey

Gotham queen med balkong

La Quinta Clifton | Familjerum | Inomhuspool

Rockaway Beach Stay | Pool. Takterrass. Mat + Spa

King-svit med ett sovrum

King Premier-rum

Steg till Empire State Building + Mat. Pool. Spa
Hotell med uteplats

Merchant LES

Premium hörnrum king

Standard dubbel

Nesva Hotel

Studiosvit – Privat balkong – nära Central Park

Familjerum

Hög våning med stadsutsikt king

Penthouse-svit med balkong i boutiquehotell
Destinationer att utforska
- Boenden med bubbelpool Theater District
- Lägenheter att hyra Theater District
- Lägenheter med service Theater District
- Boenden med tvättmaskin och torktumlare Theater District
- Lägenheter att hyra Theater District
- Boenden som tillåter rökning Theater District
- Boenden med tillgång till sjö Theater District
- Fitnessvänliga boenden Theater District
- Boenden med öppen spis Theater District
- Boenden med utemöbler Theater District
- Boenden med uteplats Theater District
- Boutiquehotell Theater District
- Djurvänliga boenden att hyra Theater District
- Boenden med pool att hyra Theater District
- Semesteranläggningar Theater District
- Boenden med frukost Theater District
- Familjevänliga boenden att hyra Theater District
- Hotellrum Manhattan
- Hotellrum New York
- Hotellrum New York
- Hotellrum USA
- Times Square
- Madison Square Garden
- Central Park Zoo
- New York City Center
- Asbury Park Beach
- Yankee Stadium
- Columbia University
- Mountain Creek Resort
- Jones Beach
- Six Flags Great Adventure
- Amerikanska drömmen
- Belmar Beach
- MetLife Stadium
- Rockefeller Center
- FN:s högkvarter
- Manasquan Beach
- Long Branch Beach
- Empire State Building
- Bryant Park
- Barclays Center
- Citi Field
- Frihetsgudinnan
- Bear Mountain State Park
- Grand Central Terminal





